Hoşgeldiniz

Koza Veteriner Kliniği

Veteriner Olmak Hayvanları Sağlığına Kavuşturmaktan İbaret Değildir. En İyi Teknik ve İmkanlar İle Minik Dostlarımızı Sağlığına Kavuştururken, Aynı Zamanda Onlara Huzurlu Bir Aile Ortamı Sunmayı Kendimize Hedef Edindik!

Koza Veteriner Kliniği - Hakkımızda 01

Konaklama Hizmetimizi İnceleyin

Evden Uzakta Olduğunuz Zamanlar İçin Güvenilir ve Sağlıklı Bir Bakım Hizmeti

Aklınıza Takılan

Sıkça Sorulan Sorular

Kedi ve köpek sahiplerinin sık karşılaştıkları problemlerdendir. Genellikle diş ve diş eti hastalıklarından kaynaklanır. Bakteriler, salya, gıda artıkları birleşerek dişler üzerinde plaka (diş kiri, tabaka) oluşturabilir. Bu oluşumlar kötü nefes kokusunun temel nedenlerindendir. Diş ve ağız bakımı ihmal edildiğinde diş etlerinde yangı, diş taşları ve diş çürükleri gelişebilir.

Kedinizin evinizdeki eşyaları tırmalaması tamamen doğal bir içgüdüdür. Tırmalama dolayısıyla kedilerdeki esneme hareketi, kaslarının sağlıklı kalabilmesi için gereklidir. Tırnak ve tendolarının sağlığı için de mutlaka yapmaları gereken bir harekettir. Bu durum eşyalarınıza zarar veriyorsa çözüm olarak kedinize tırmalama tahtası veya benzeri bir eşya alabilirsiniz. Ancak kediler sıklıkla belirli bölgeleri tırmalamayı tercih ederler. Dolayısıyla tırmalaması için alacağınız bu eşyanın kediniz eve ilk geldiğinde mevcut olması onu seçmesi açısından faydalı olacaktır.

Gerekli ya da gereksiz aşı diye bir şey yoktur. Aşılar tehlikeli olabilecek bakteri ve virüslere karşı vücudu hazırlamak üzere hazırlanmış biyolojik maddelerdir. Her bireyin yaşam koşullarına, genel durumuna ve bulunduğu bölgedeki hastalıkların yaygınlık derecesine bakılarak hekim tarafından bireye özel aşı programı oluşturulur. Bunun yanında kuduz aşısını yaptırmak yasal zorunluluktur.

Tüy dökümü mevsimsel, deri problemi, yanlış/eksik beslenme, iç organ hastalıkları, stres, kızgınlık döneminde olma gibi pek çok sebebe bağlı olarak görülmektedir. Sebep bulunduğunda tüy dökümü sorun olmayacaktır.

İdrar yolu ya da böbrek taşları genetiğinde var ise yanlış beslenmenin de tetiklemesi ile özellikle erkek kedilerde yoğun olarak görülmektedir. Kısırlaştırma metabolizmanın yavaşlamasına sebep olur. Yavaşlayan metabolizma beslenmenin de etkisi ile taş oluşum riskini arttıracaktır. Kısırlaştırma direk olarak vücutta taş oluşumuna sebep olmaz. Ancak uygun beslenme düzeni ile kısırlaştırılma yapılsa da yapılmasa da taş oluşum ihtimali azaltılabilir.

7/24 Hizmet

Koza Veteriner Kliğini

Koza Veteriner Kliniği - Hakkımızda

Koza Veteriner Kliniği Ankara olarak 7 gün 24 saat açık olan merkezimiz, size ve evcil hayvanlarınıza en üst kalitede hizmet vermeyi amaç edinmiştir. Hem medikal hizmet hem de ihtiyaç duyacağınız bakım ürünleri temini konusunda Ankara Batıkent’te yer alan Veteriner Kliniği merkezimiz ile her zaman yanınızdayız.

Sahip olduğumuz tecrübeli ve işini severek yapan kadromuz sayesinde, profesyonel veterinerlik hizmeti vermekteyiz. Ailemize katılan ve bizi seven sayısız minik dostumuz ve onların aileleri sayesinde, kaliteli ve özverili bir veteriner kliniği hizmeti sunduğumuzu mutlulukla söyleyebilmekteyiz.

Koza Veteriner Kliniği Ankara Batıkent ‘de 7 gün 24 saat veteriner kliniği olarak sağlık hizmeti vermektedir. Kliniğimizde konularında uzman hekimler görev yapmaktadır. Veteriner Olmak Hayvanları Sağlığına Kavuşturmaktan İbaret Değildir. En İyi Teknik ve İmkanlar İle Minik Dostlarımızı Sağlığına Kavuştururken, Aynı Zamanda Onlara Huzurlu Bir Aile Ortamı Sunmayı Kendimize Hedef Edindik!

×
https://kozaveteriner.com/